Astronomsko društvo "Leo Brenner"

Astronomical Society - Società astronomica - Astronomische Gesellschaft "Leo Brenner"

Hrvatski astronomski savez primljen u punopravno članstvo Hrvatske zajednice tehničke kulture

Na sjednici Skupštine koja je održana dana 19. svibnja 2017. u Zagrebu, Hrvatska zajednica tehničke kulture primila je u punopravno članstvo Hrvatski astronomski savez čime je isti postao 17 savez udružen u Zajednicu. Na sjednici su prisustvovali predsjednik Saveza dr. sc. Branko Hanžek i tajnik Saveza te predsjednik našeg Društva Dorian Božičević, mag. theol. Predsjednik Saveza dr. sc. Branko Hanžek je prigodom primanja rekao da je Savez osnovan još 1986. godine te da mu je djelatnost nažalost zamrla krajem 90-ih da bi se ista obnovila 2009. godine u vrijeme održavanja Međunarodne godine astronomije te je istaknuo da Savez danas broji 25 udruga članica i da je jedini savez u tehničkoj kulturi sa sjedištem na otoku, u Malom Lošinju. Na koncu je zahvalio tajniku Saveza Dorianu Božičeviću, mag. theol. na ustrajnom radu u višegodišnjim pregovorima oko prijema u HZTK te predsjedniku Hrvatske zajednice tehničke kulture Ivanu Vlainiću, prof. na potpori.

Na slici: predsjednik našeg Društva i tajnik HAS-a Dorian Božičević, mag. theol. – predsjednik HZTK Ivan Vlainić, prof. – predsjednik HAS-a dr. sc. Branko Hanžek

Astronomsko društvo "Leo Brenner" © 2014 Frontier Theme